Contact Us

Follow Us

5 metod odstranění tetování: Zkušenosti s nimi a zhodnocení jejich bezpečnosti

Odstranění tetování a zkušenosti s ním? Tyto otázky možná napadají někoho, kdo není spokojený se svou “kérkou”. Každé tetování má svoji životnost. Některé vydrží pěkné a ostré dlouhé roky, některé se po pár letech přestane jevit jako atraktivni. Co s ním dál? Jaké jsou možnosti, když už člověk nechce nosit na těle vytetovaný obrázek? Víme vše!

Už ho nechci!

Ano, stále mluvíme o tetování. Muže to byt pozůstatek po bývalé lásce, vybledlý obrázek a nebo také následek nějakého divočejší období. Důvody pro odstranění tetování mohou byt i pracovní. Ne každý zaměstnavatel je totiž divokým obrázkům nakloněn. Jaké možnosti odstranění tetování se používaly v minulosti a jaké doporučujeme v době moderních technologií?

Odstranění tetování laserem

Tato vysoce moderní metoda patří v oblasti odstraňování tetování mezi jasného lídra na trhu. Důvody k její oblíbenosti jsou naprosto jasné a transparentní.

Laserové odstranění tetování je bezbolestné

Před aplikací laserového paprsku na potetovanou pokožku je místo aplikace preventivně předem ošetřeno lokální anestezií. Po zákroku je samozřejmě potřeba dodržovat doporučené pokyny od profesionála, který zákrok prováděl. Tím je například vynechání pobytu na slunci, absence návštěv veřejných koupališť a také vhodná péče o pokožku ošetřenou laserem.

Laser nezanechá na pokožce jizvy

Aplikace laseru pro účely odstranění tetování má perfektní výsledek díky tomu, že nijak nezasahuje do pokožky jako takové. Laserový paprsek cíleně rozbíjí pigment, který poté pomoci lymfatického systému odchází z těla jako nečistota. Pokožka není proto nijak poškozena. Laserový zákrok se hodí na jakkoliv velká tetování. Nestačí samozřejmě pouze jedna návštěva. Počet návštěv se odvíjí od těchto faktorů:

  • hloubka tetování
  • barevnost tetování
  • stáří tetování
  • míry stínování u tetování.

I mráz dokáže odstranit tetování

Jedna se o takzvanou kryoterapii, při které se vlastně způsobí na kůži lehké omrzliny. Z těch se stanou puchýřky, jež jsou poté odstraněny. Vznikne bohužel jizva, která již na pokožce zůstane. Tento typ odstraňování tetování lze doporučit pouze u drobných tetování nebo u tetování, která jsou na nepříliš viditelných místech.

Dermabraze

Dermabraze je další možností, prostřednictvím které se hlavně v minulosti odstraňovalo tetování. I od tohoto poměrně nepříjemného postupu se již ustupuje. Oproti laserovému odstranění tetování má totiž hned několik nevýhod. Dermabraze znamená obroušení horní vrstvy kůže, která obsahuje pigmentové částečky – barvu použitou v tetování. Tato metoda je poněkud drastická a pokožka se po její aplikaci musí dlouho hojit a ošetřovat vhodnými hojivými krémy.

Chemické odstranění tetování

Další z metod, která zasahuje do horních vrstev pokožky a může ji proto poškodit. Její účinnost není vždy stoprocentní. Záleží hlavně na barevnosti a hloubce konkrétního tetování.

Můžete i za chirurgem

Tetování se dá odstranit i pomoci skalpelu. Jedná se však o další z invazivní metod, po kterých může vzniknout na kůži i viditelná jizva. Zmiňovaným skalpelem je odebrána horní vrstva obsahující pigment. Pod ní se objeví nová kůže různé kvality – vše záleží na hloubce tetování a také schopnosti kůže vlastní regenerace.

Tattoo fixers?

Ano, možná jste o nich už slyšeli. Jsou to tatéři, kteří dokážou staré tetování předělat na nové. Třeba jako pánovi, kterému dvě tetování ničila život.

Máte také tetování, se kterým již nejste spokojeni? Zvolíte pro svou pokožku nový obrázek a nebo se tetování zbavíte navždy a bezbolestně laserem?

Milan Vaněk