Contact Us

Follow Us

Jak dlouho vydrží permanentní make-up? To může záležet i na těchto faktorech

Rozhodli jste se přestat s každodenním líčením a jít cestou permanentního make-upu? Pak byste měli vědět, že to, jak dlouho vydrží permanentní make-up máte do značné míry i ve svých rukou. V tomto článku se podíváme na několik klíčových tipů a návodů, jak prodloužit trvanlivost vašeho permanentního make-upu.

Výběr kvalifikovaného odborníka

Než se vůbec dostaneme k péči o permanentní make-up, je důležité začít od samého začátku – výběrem kvalifikovaného specialisty pro provedení procedury. Zde jsou některé důležité kroky, které byste měli učinit:

 

Správná příprava kůže před procedurou

Prodloužení trvanlivosti permanentního make-upu začíná správnou přípravou kůže před samotnou procedurou. 

 

  • Specialista vám předem sdělí pokyny, které byste měli dodržovat před samotným zákrokem. Tyto pokyny obvykle zahrnují vyvarování se alkoholu nebo kofeinu den před procedurou, vyhýbání se užívání léků, které mohou ovlivnit srážlivost krve, a vyčištění kůže bez použití kosmetických produktů.
  • Před samotnou procedurou by měla být kůže důkladně očištěna a zvlhčena. Specialista by měl použít antiseptický roztok k dezinfekci oblasti, kde bude PMU aplikován. Čistá a hydratovaná kůže umožní lepší výsledky a zkrátí dobu rekonvalescence po proceduře.

Jak se správně starat o nový permanentní make-up

Po provedení permanentního make-upu je důležité dodržovat pečlivou péči o oblast, kde byla procedura provedena. 

 

  • Specialista vám poskytne pokyny, jak pečovat o nový permanentní make-up po proceduře. Obvykle budete muset po určitou dobu vyhýbat se mytí dané oblasti a používání kosmetických produktů.
  • Sluneční záření může negativně ovlivnit trvanlivost PMU, proto je důležité chránit oblasti s permanentním make-upem před UV zářením. Používejte krémy s vysokým SPF a noste případně klobouk stínící vaši tvář.
  • Je nezbytné dodržovat pokyny, které vám poskytne specialista po provedení permanentního make-upu. To zahrnuje pravidelné kontroly a retuše podle doporučení odborníka.

Produkty pro péči o permanentní make-up

Výběr vhodných produktů pro péči o permanentní makeup má zásadní význam pro zachování jeho trvanlivosti. Zde jsou některé rady:

 

  • Když se rozhodujete pro produkty, které budete používat na oblast s permanentním make-upem, vybírejte šetrné produkty bez agresivních chemikálií. Zvažte i přírodní kosmetiku. Kvalitní kosmetika pomáhá udržet trvanlivost PMU.
  • Pravidelné čištění a hydratace jsou základem péče o permanentní make-up. Používejte jemné čisticí prostředky a hydratační krémy bez alkoholu a vonných látek.
  • Pokud se chystáte používat make-up na oblasti s permanentním make-upem, vybírejte produkty, které jsou vhodné pro citlivou kůži. 

Pravidelné kontroly a retuše

Permanentní make-up není trvalý a bude vyžadovat pravidelné kontroly a případné retuše. Frekvence těchto návštěv závisí na typu permanentního make-upu a na vaší individuální reakci na proceduru. Je důležité dodržovat doporučení odborníka a udržovat permanentní make-up aktuální.

Upozornění na možné komplikace

Přestože permanentní make-up je relativně bezpečný postup, je důležité být obezřetní a vědět o možných komplikacích. Mezi tyto komplikace může patřit zarudnutí, otok, svědění nebo dočasná změna barvy pigmentu. Pokud se objeví nějaké nežádoucí změny, je důležité okamžitě konzultovat s odborníkem.

 

Prodloužení trvanlivosti permanentního make-upu vyžaduje pečlivou přípravu, péči po proceduře a dodržování pokynů odborníka. Správná péče a pravidelné kontroly vám pomohou udržet váš permanentní make-up v perfektním stavu a výsledky budou trvat mnoho let. Pokud budete dodržovat uvedené tipy a rady, můžete si užívat krásný a svěží vzhled, který permanentní make-up poskytuje.

 

Každý člověk a každý typ permanentního make-upu je jedinečný, a proto je vždy nejlepší konzultovat záležitost s kvalifikovaným specialistou pro individuální péči a doporučení.

Milan Vaněk