Contact Us

Follow Us

Padají vám vlasy nebo už vám znatelně řídnou? Zaměňte návštěvu kadeřníka za odborníka na klinice estetické medicíny

Nekvalitní vlasy se sklony k nadměrnému vypadávání jsou problémem mnoha žen a mužů. Hlavně když už se objevují i holá místa. Ovšem nemusíte se s touto situací smířit a jít hned do ultra krátkých sestřihů, které sice nedostatky zakryjí, ale ne každému sluší a ne každý je chce na své hlavě mít. Vlasům jde dodat hustotu i kvalitu i jinými metodami. Moderní medicína si s tímto problémem umí poradit. 

Za vypadáváním vlasů může být nedostatek vitamínů i porod

Vypadávají vám vlasy? Příčin může být mnoho. Častým spouštěčem bývají hormonální změny – ať už v důsledku porodu nebo třeba hormonální léčby.  Ale nejen to. Nezdravý jídelníček, chybějící vitamíny, málo pohybu. I to se může podepsat na kvalitě vlasů. Dalším důvodem mohou být i příliš upnuté culíky nebo neustálé nošení pokrývek hlavy. 

Pro blaho hlavy je stresu lepší se vyhnout

To, co vlasům rozhodně neprospívá, je stres. Ovšem pozor. Prožitá stresová událost se projeví až za delší dobu. Většinou až v řádech měsíců. Takže za vaší současnou ztrátou vlasů může stát událost, která proběhla už před půl rokem. Chcete znát triky, jak stresu čelit a dokonce jej umět využít ve svůj prospěch?

Za nadměrným vypadáváním mohou stát i nemoci

V případě, že vám vlasy vypadávají ve velkém množství, je dobré navštívit  lékaře. Příčina totiž může být i ryze zdravotní. Může se jedna o poruchy štítné žlázy či imunitního systému.  

Pokud začnou muži ztrácet své vlasy ve věku kolem 20 až 30 let, je včasnou návštěvou lékaře vysoká možnost odvrácení budoucnosti s holými částmi hlavy. Zpozornět a návštěvu neoddalovat by měli hlavně v případě, když ví, že kolem sebe mají pokrevní příbuzné, kteří se také se ztrátou vlasů také potýkali.  

Se zlepšením kvality vlasů a zamezení plešatosti může pomoci i estetická medicína

V případě, že vás vypadávající vlasy trápí a vlasy ztrácí na hustotě, může být řešením i návštěva odborníka. Těmi disponuje zařízení zvané estetická klinika. Praha bude v tomto případě pro její výběr ideálním místem. A to z  hlediska dostupnosti vystudovaných lékařů, rostoucí konkurence i velkého množství zkušeností daných poptávkou.  

Jednou z metod, jak obnovit růst a dát svým vlasům nový impuls je například PRP vlasová terapie. Zákrok trvá půl hodiny a nepřináší žádná omezení v běžném životě. Po 2 až 3 opakování je proces obnovy vlasů ukončen a vy se můžete těšit z krásnější a hustší kštice. 

Kliniky však mohou pomoci s léčbou akné či odstraněním pih

Nejen s vlasy vám mohou odborníci pomoci. I pokožka obličeje přináší jejich majitelům řadu problémů. Jednou z metod, jak zlepšit stav pleti může být i chemický peeling. Ten pleti dodá nejen pružný a zdravý vzhled, ale dokáže pomoci i s problémy s akné či nadměrnou pigmentací. 

 Zkušený dermatolog, který se na klinice pracuje, jistě doporučí tu správnou léčbu vašeho problému. Už se nebudete muset stydět za svoji pleť nebo se trápit s vráskami. 

I intimnější problémy jako je inkontinence či únik stolice jdou řešit jednoduše

Existují však i mnohem niternější problémy než jsou vlasy a pleť. Jen málokdo o nich mluví nahlas. Jednou z nich může být únik moči, který trápí starší ročníky žen, ale i ty po porodu, a dokonce i muže.  

Ale i s tímto lze bojovat a vyhrát. Metoda Hipex je dokonce vymyšlená tak dobře, že od vás nepotřebuje nic jiného než čas na chvíli si posedět. Žádné svlékání ani žádné invazivní metody. Chcete se vrátit zpátky do života bez omezení nebo znáte někoho, kdo tímto problémem trpí? Zde máte možnost podniknout něco pro lepší kvalitu žití. 

A na co se při výběru kliniky zaměřit? 

  • Přístup lékařů a styl vedení konzultace.
  • Recenze na internetu a skutečná doporučení. 
  • Atestace lékařů a certifikované pracoviště by měl být úplný základ.
  • Čím více zkušeností klinika má, tím lépe. 

 Jak jste na tom s estetickou medicínou vy? Už jste ji někdy využili?

Milan Vaněk