Contact Us

Follow Us

Jsem z Dolní Lhoty a mám sídlo firmy v Praze

Viděla jsem nejen u pár svých známých, ale i u docela renomovaných firem, že mají sídlo firmy v Praze, a to v jedné z virtuálních kanceláří. Říkala jsem si, proč zvolili tuto variantu?

Jednoduše jsem se na pár firem, které poskytují virtuální sídla, podívala, tedy na jejich weby a seznámila se se službami, výhodami, nevýhodami i cenami. Taky jsem našla odpověď na otázku, proč někdo volí sídlo pro svoji firmu ve virtuální kanceláři.

Důvody k virtualitě

Někdo zrovna zakládá svoji firmu a řeší sídlo, potřebuje ho jen tzv. papírově, aby ho mohl uvést do obchodního rejstříku a mít splněné veškeré právní náležitosti.

Někdo je zase z malé obce a chce mít pro svoje podnikání reprezentativní adresu sídla, například v Praze.

Někdo jiný zase nepotřebuje trávit denně čas v kanceláři, jen příležitostně, tak si ji jednoduše zapůjčí jen tehdy, kdy potřebuje.

Mohou být i jiné důvody, nejběžnější jsou asi tyto, hlavně umožňují ušetřit na nákladech za kancelář, administrativu, sekretariát.

Virtuální procházka

Jak jsem zjistila, virtuální sídlo již dnes není žádnou výjimkou, našlo si oblibu u řady firem i v České republice. Jsou jich už tisíce. Nejžádanější jsou adresy ve velkých městech, samozřejmě v Praze, taky v Brně, Ostravě a Plzni. V Praze například jde o adresu na ulici Rybné, v Brně třeba na Lidické.

Virtuální sídlo je vlastně místem, kde je oficiální sídlo Vaší firmy, máte tu svoji cedulku, poštovní schránku. Také zde funguje recepce a recepční služby pro přijímání telefonických vzkazů, pošty, případně jiné administrativní činnosti. Je zde vyškolený personál, který Vám může pomoci, když potřebujete.

Máte k dispozici kancelář, zasedací místnost, můžete si sem tedy pozvat obchodní partnery na jednání, také pro setkání se zástupci státní správy potřebujete mít jednací místnost. Stačí si jen rezervovat termín a čas.

Kanceláře jsou plně vybaveny ať už nábytkem nebo technikou, Internetem.

Mnoho poskytovatelů virtuálního sídla nabízí víc, například také právní služby, účetnictví nebo daňové poradenství, máte tedy po ruce veškeré zázemí pro své podnikání.

Pohodlí nade vše

Je to tedy docela pohodlné, mít virtuální sídlo firmy, s řadou záležitostí vám pomohou nebo přímo za vás vyřeší, nemusíte platit pronájem za kancelář, kterou denně nepoužíváte, nepotřebujete pořizovat kancelářské vybavení, ani mít sekretářku. A když s něčím v rámci s vého podnikání potřebujete poradit, máte se na koho obrátit.

Peněženka nemá hlad

Cenově je pořízení a pronájem virtuálního sídla či kanceláře velice příznivé, pohybujete se kolem pár stovek měsíčně, záleží na tom, kolik služeb chcete využívat, zda příležitostně, dlouhodobě, rozhodně však svoji peněženku nezruinujete.

Každé podnikání má svoji vhodnou adresu

Je zřejmé, že není nijak složité a náročné mít své podnikání na adrese v hlavním městě, pokud jste například z Dolní Lhoty a máte pocit, že to není zrovna znělé místo podnikání na vaší vizitce. Samozřejmě pokud třeba nefarmaříte nebo vaším oborem není zemědělství či obdobná činnost patřící na venkov. Každé podnikání má své vhodné sídlo, tedy i to vaše může být tam, kde potřebujete.

Chcete mít také sídlo firmy v jednom z velkých měst České republiky?

Projděte si nabídky jednotlivých poskytovatelů virtuálních sídel, vyberte si, co vyhovuje právě vám a můžete dokonce s řešením začít online. Poskytovatelé vám poradí i řadou dalších záležitostí spojených s podnikáním, včetně například řešení změny sídla vaší společnosti na jejich adresu.

Někdy je jednodušší nechat tyto byrokratické úkony na někoho v tom zběhlém a netrápit se sám. Oni už vědí, co je vše potřeba doložit, vyplnit a kam zajít, o to je pak vše rychlejší a jednodušší. Přeji vám úspěšné podnikání.

 

Milan Vaněk