Contact Us

Follow Us

Kdo chce vypadat jako přísná tchýně?

Kolik matek si muselo vyslechnout od svých dospívajících dcer, když referovaly o dojmech svého chlapce, kterého poprvé přivedly ukázat rodičům, něco ve smyslu: Táta dobrý, ale ty prý vypadáš přísně. Co tento dojem způsobuje? V prvé řadě nezkušenost mladíka, který ženám příliš nerozumí a řídí se povrchní a zběžnou prohlídkou. Na matku své vyvolené se nedívá moc jako na ženu a spokojí se pohledem do obličeje, ve kterém na něj podvědomě působí rty. Starší ženy mají totiž rty ve srovnání se svými dcerami užší a to je nějak podvědomě spjato nejen s přísností a jakýmsi učitelským pedantstvím, ale také se staropanenskostí a protivností.

 

Zkusíme to přemalovat

Dá se s tím něco dělat? První pomoc v podobě rtěnky naprosto selhává, protože ještě zdůrazní nedostatečnost objemu i obsahu a hranatost tvaru. Finální výsledek vypadá spíš, jako by dotyčná měla přes ústa úzký proužek červené izolepy. Představa, že se požadovaného zvětšení dosáhne pomocí konturovací tužky, je také lichá. Takto vyvedené rty vypadají, jako když se výtvarný antitalent pokouší podle vzoru namalovat Monu Lisu. Což je mimochodem dáma, o jejichž ústech se napsalo mnoho řádků a právě jimi se tak proslavila, ačkoli jejich devízou nebyla mimořádná plnost, ale spíše zvláštní smyslnost a zajímavý výraz. Buď jak buď, rty jsou důležité. Proto dnes kliniky estetické medicíny nabízejí celou škálu možností, jak je vylepšit nebo opravit.

 

Správných řešení může být víc

Jak známo, poptávka určuje nabídku, a protože nedokonalosti svých rtů si všímá stále více žen, vědci se do toho pustili z gruntu. Díky jejich invenci je dnes možné nechat si zvětšit či jinak vylepšit rty několika různými způsoby. Potěšitelná informace je, že všechny jsou víceméně stejně využitelné; pro žádnou potenciální klientku neexistuje nějaká kontraindikace, která by výrazně omezovala výběr. Velký rozdíl nepředstavuje ani finanční částka, kterou kliniky za zákrok požadují; i když při zvětšení rtů cena přirozeně zohledňuje použitou metodu a materiál. Všechny možné postupy lze rozdělit do dvou velkých množin: na ty, které zajistí trvalou úpravu rtů, a na ty, kde se musí počítat s postupným vstřebáváním účinné objem zvětšující látky.

  • Pouze dočasně je možné zvětšit rty aplikací kyseliny hyaluronové nebo vlastní tukovou tkání klientky. (Zde se jedná o jednotky tisíc, vlastní tuk je sice levnější, ale zase je potřeba jej z těla vyjmout).
  • Trvalé a nevratné zvětšení rtů zajistí klasická operace, kde se pracuje skalpelem a tkáně se různě posunují, jizvy jsou však bezpečně skryty v dutině ústní. (Vzhledem k nutnosti hospitalizace a anestetik se cena vyhoupne na přibližně deset tisíc.)
  • Jakýsi mezistupeň představuje vpravení silikonového implantátu do rtů. U něj se předpokládá, že zůstane ve rtu nastálo, ale je možné jej kdykoli na základě přání klientky vyjmout tak, že po jeho předchozí přítomnosti nezůstane ani stopa. (Implantát částku zhruba zdvojnásobí, ale obvykle je možné se udržet pod dvaceti tisíci korun.)

 

Se rty bojují již mladé dívky

Touha po krásných rtech nemusí nutně přijít až s věkem. Poměrně rychle ji v sobě objeví už mladé dívky, které začínají s líčením a zjišťují, že do vzhledu celebrit typu Angeliny Jolie jim něco chybí. Ať už jde o nedostatečnou velikost nebo asymetrii, zásadně to ztěžuje možnost perfektně se nalíčit. Proto se i ony nezřídka uchylují k drobným plastickým úpravám. Možná byste byli překvapeni, kolik takových dívek denně potkáváte. S citem provedené korekce totiž působí naprosto přirozeně.

Dovedete si představit, že byste měli ve rtech implantát? Která z možností augmentace rtů vám připadá nejpřirozenější?

Milan Vaněk