Contact Us

Follow Us

Modelace prsou; cena vás odrazovat nemusí. Kde se rozhlédnout po zdrojích na financování plastiky a co od ní čekat?

Pro mnohé dámy je jediným východiskem pro vylepšení psychické i fyzické kondice modelace prsou. Cena za tuto operaci činí řády vyšších desetitisíců korun. Naštěstí dnes již existují způsoby, jak zákrok financovat, anižbyste na něj musela vynaložit celé své úspory. Pokud vás zajímá, jaké jsou alternativní možnosti získání prostředků na plastiku prsou, pak pokračujte ve čtení.. Kromě jiného se dozvíte, z jakých zdrojů lze čerpat peníze, zjistíte také v jakých případech se modelace provádí a co vás čeká na sále.

Modelace prsou – cena zákroku

Než se odhodláte operaci podstoupit, je potřeba si spočítat, jaká částka za tuto službu je pro vás ještě přijatelná, a co už je za hranou. Ačkoliv existují různé varianty, jak zákrok zaplatit, aniž byste musela složit celou sumu ze svého, je dobré mít jasno v tom, co si můžete dovolit.

 

Ceník služeb jednotlivých klinik se vždy liší podle toho, jak je společnost prestižní a jaké lékaře zaměstnává. Plastická chirurgie, kde působí absolutní špička v oboru, může mít ceny až o desítky tisíc vyšší než je tomu u méně známých chirurgů. Připlatíte si zde za jistotu, že budete v těch nejlepších rukou. Samozřejmě to ale neznamená, že se o vás na jiné klinice nepostarají dobře. Naopak, někdy může být přístup personálu mnohem osobnější a vřelejší na méně známé klinice, než na té prestižní. Obecně lze říci, že poplatky za modelaci prsou se pohybují přibližně v rozmezí od 40 000 Kč do 100 000 Kč v závislosti na náročnosti a rozsahu operace.

V jakých případech pomůže pojišťovna

Pokud si poctivě platíte zdravotní pojištění, může za vás v některých situacích plastickou operaci částečně nebo zcela uhradit vaše zdravotní pojišťovna. Důležité je nebát se na ni obrátit! Jedná se o případy, kdy je modelace prsou řešením některých vašich zdravotních problémů. Ty jsou spojeny především s příliš velkým poprsím nebo některými onkologickými onemocněními. Pokud vás v souvislosti s velikostí a stavem vašich prsou trápí některé z níže uvedených potíží, pak zkuste požádat i pomoc pojišťovnu.

 

  • Deformace páteře
  • Bolesti zad, horních končetin či krku
  • Chronické ekzémy, plísně či jiné vážné kožní choroby objevující se v oblasti pod prsy
  • Potřeba rekonstrukce prsu z důvodu onkologického onemocnění

 

Finanční služby kliniky

Pakliže chcete modelaci prsou podstoupit z čistě estetických důvodů, nezbývá vám nic jiného, než se spolehnout na vlastní finance, nebo na nabídku kliniky či finančních společností. Dobrou zprávou je, že v dnešní době většina plastických chirurgií nabízí svým klientům možnost vzít si na zákrok úvěr, a to buď přímo prostřednictvím jejich služeb, nebo od jejich smluvního partnera. Tím bývá vě většině případů nějaká nebankovní společnost. Na ní často dostanete od kliniky kontakt a domluvíte se s ní na výši půjčky a úroků a na splátkovém kalendáři. Můžete si vzít úvěr na pokrytí celé ceny zákroku, nebo jen na její část a zbytek zaplatit vlastními prostředky.

Co vás čeká na sále

Operace se provádí vždy v celkové anestezii a trvá přibližně 2 až 3 hodiny podle toho, jak je zákrok náročný. Než budete položení na lůžko a uspání, zakreslí na vás operující lékař fixem tahy, kudy povedou řezy. Jakmile začne fungovat anestetikum, pustí se chirurg do práce. Prsa se během operace pozvednou a vytvarují. Zásah je to poměrně rozsáhlý, proto je nutné zůstat po operaci několik dní na klinice a nosit speciální modelační podprsenku. V den propuštění z kliniky dostanete instrukce o tom, jak o operovanou oblast pečovat a zhruba po 2 až 3 týdnech vás bude čekat první kontrola.

 

A to by bylo vše, co potřebujete vědět o cenách a financování modelace prsou. Teď už víte, že zákrok plastického chirurga není jen pro celebrity a boháče, ale mohou si jej dovolit i obyčejní lidé. Zjistili jste, z jakých zdrojů lze čerpat prostředky pro úhradu poplatků za operaci a kdy vám může pomoci zdravotní pojišťovna. A seznámili jste se také se základními informacemi o průběhu zákroku.

A co na ceny plastiky prsou říkáte vy? Přijde vám jejich výše rozumná a fér vůči lékařům? Nebo se vám zdají poplatky za tento typ zákroků přehnané? Prozraďte nám váš upřímný názor v komentářích, rádi si ho přečteme!

Milan Vaněk