Contact Us

Follow Us

Financování nemovitostí formou leasingu a úvěru v době bankovní nedůvěry

Leasing nemovitostí je produkt, který si našel mnoho příznivců ze strany firemní a komunální klientely. Pravdou zůstává, že je zastřen mnoha mýty o jeho výhodnosti.

Díky daňové reformě z roku 2008 se změnily doby odpisů. U nemovitostí jsou nyní odpisy 30 let na výrobní nemovitosti a 50 let na administrativní nemovitosti. Což je odstrašující pro nadnárodní investory, kteří zvažují možnosti investovat v oblasti střední a východní Evropy. Například na Slovensku může odepsat nemovitost za 12 let.

Díky krizi se objevilo na trhu dostatek zajímavých nemovitostí k prodeji za velice zajímavé ceny. Mnoho klientů jde do banky aby jim tam po dlouhém schvalování záměr zamítli. Banky i leasingové společnosti v době krize zpřísnily kritéria schvalování , jenže leasingové společnosti  přistupují ke schvalovacímu procesu jinak, protože část rizik přenášejí do ceny nemovitosti. Což zvyšuje šanci na získaní zdrojů na nákup nemovitosti.

Některé leasingové společnosti jsou schopny financovat nemovitosti také formou úvěru.

Leasing i úvěr jsou v dnešní době běžné formy financování a je důležité vybírat formu financování přímo na míru s přihlédnutím na daňové a další aspekty.

Máte zájem o leasing nebo úvěr na nemovitost? Jsme Vám k dispozici.

Milan Vaněk